Dziś kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, w następstwie tego też kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez speców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, lecz przede wszystkim również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje ogrom radości, lecz także o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego też zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są idealne warunki lecznicze. Doktorowie dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek też o ich komfort i właściwe samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.