Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują mniej znane dania takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w menu są też mniej popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz dania z wielu miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Obiad we włoskim klimacie koniecznie musi zawierać również aperitiff. Kieliszek białego wina to dla Włochów reguła. w restauracji Najbardziej znane wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film